איך בוחרים מערכות כריזה בצפון בצורה נכונה?

איך בוחרים מערכות כריזה בצפון בצורה נכונה?

שתאם אתם מעוניינים לרכוש מערכות כריזה בצפון, חשוב מאד להבין במה בדיוק מדובר ומה בעצם ההבדל בין מערכת כריזה לבין מערכת הגברה, שכן מדובר על שני מכשירים שנראים דומים, אך תפקידם הוא שונה. מערכת ההגברה משמלרוב להשמעת מוזיקה ותפקידה הוא באמת להגביר את העוצמה. לרוב, המוח של המערכת יהיה לא רחוק מהמגברים עצמם, לרוב מדובר על מספר מטרים שלא עולה על 30. לעומת זאת, אם אתם מעוניינים להתקין מערכות כריזה בצפון הרי שהצרכים שלכם הם שונים לחלוטין. מערכות כריזה בצפון נועדו לצורך הגברה במספר מקומות בו זמנית, לעתים כאשר המוח של המערכת נמצא במרחק של מאות מטרים מהמגברים עצמם. כמו כן, לא מדובר על מגבר, אלא על שופר. המגבר נועד להגברה שיוצאת מסביב לרמקול עצמו ומתפזרת באופן שווה לכל כיוון. השופר לעומת זאת, הוא מכוון מטרה ומגביר את העוצמה לכיוון אחד בלבד, כך שהיא נשמעת היטב. על כן לרוב, מערכות כריזה בצפון משמשות לצורכי הגנה, בטחון, התראה והרתעה. אז איך יודעים לבחור את המערכת המתאימה?

 

לבחור מערכות מתקדמות

יש לזכור שהיום ישנם דגמים מתקדמים במיוחד של מערכות כריזה בצפון, שיכולים להתאים לצרכים שלכם. ראשית, עליכם לשאול את עצמכם מהו טווח השטח שאותו המערכת צריכה לכסות. השטח הוא קריטריון מכריע, כי לפיו אתם קובעים את מכות השופרות אשר יחוברו למערכת. ככל שהשטח הוא יותר גדול, אתם צריכים כיסוי גבוה יותר של שופרות - שכן יש לזכור שהשופר מגביר את העוצמה לכיוון אחד בלבד. יש כמובן גם לתכנן היטב את המיקום של השופרות, כדי שהקו יושמע בכל השטח בצורה טובה וחזקה. לכן, יש הבדל משמעותי בין מערכות כריזה בצפון אשר מחוברים אליהם שלושה שופרות, לבין מערכות אשר אחראיות על 20 שופרות באזורים שונים.

כיום, מערכות כריזה בצפון יודעות לעבוד גם עם תשתית דיגיטלית לחלוטין. ישנן מערכות אשר יודעות לעבוד עם פרוטוקולי TCP/IP. הפרוטוקול מאפשר חיבור לרשת הפנימית בתוך המתחם, ובכך ניתן לשלוט בצורה נוחה על כל השופרות במתחם.

יש לזכור כי בעזרת מערכות כריזה בצפון אתם יכולים לשלוט על הפעלת הקולות וההגברה דרך כל השופרות בבת אחת, או לשלוט על כל שופר באופן נפרד. יש לכך כמובן משמעות רבה, שכן לעתים אתם תרצו לספק הגברה רק לשופר ספציפי - בפרט אם מדובר על התראה ממוקדת באזור מסוים כמו סכנת שריפה וכיו"ב.

 

ומה משמיעים דרך המערכת?

בעזרת מערכות כריזה בצפון אתם יכולים כאמור לנטר את הפעילות של השופרות, אך אתם גם יכולים להחליט מה יושמע בכל שופר. ברוב המקרים, מערכות כריזה בצפון נועדו לא כדי להשמיע מוזיקה, אלא כדי לתת התראות ממוקדמות - כך למשל הן משמשות לצורך השמעת אזעקות, או חלוקת הוראות בעת חירום. המערכות מושלמות למתחמים שבהם יש לתת הוראות לכמות גדולה של אנשים בעת מצב חירום, כאשר אתם עושים שימוש במערכות גם בעת תרגולים שונים, כדי לבחון את התגובות.

ליעוץ ראשוני חינם חייגו - 0508541640