אבטחה אישית עם מערכות אינטרקום ובקרת כניסה

אבטחה אישית עם מערכות אינטרקום ובקרת כניסה

קיימים מספר הבדלים בולטים בין מערכות אינטרקום ובקרת כניסה בבתים פרטיים לבין מערכות דומות בעסקים, בתי מלון או מבנים ציבוריים. ראשית, עבור לקוחות פרטיים מערכות אינטרקום ובקרת כניסה משמשות לצורך אבטחה אישית. בני המשפחה הם אלו שמשתמשים במערכות ומנצלים את היכולות שלהן. לעומת זאת, במבנים ציבוריים הלקוחות העיקריים הם הציבור הרחב. עבורם, מערכות אינטרקום ובקרת כניסה הן הדרך היחידה לקבל גישה. שנית, בתים פרטיים יכולים להסתפק במערכות בסיסיות של אינטרקום ובקרת כניסה. לאחר התקנה מהירה ניתן להפעיל את המערכת וליהנות מהגנה מלאה לכל אורך שעות היום. במבנים ציבוריים המערכות חייבות להיות מובילות על מנת לעמוד בדרישות מחמירות. בתי מלון ומבנים אחרים אינם יכולים להרשות לעצמכם מערכות אינטרקום ובקרת כניסה אשר אינן מיוצרות על ידי החברות המובילות.

כיצד פועלת המערכת?

אופן הפעולה של מערכות אינטרקום ובקרת כניסה דומה לטלפון הרגיל, אך יש לו מספר מאפיינים ייחודים. מערכות אינטרקום פועלות על בסיס קו תקשורת חוטי במטרה למנוע תקלות בלתי צפויות. ניתן לבצע תקשורת בין חדרים וחלקים שונים של הבניין, או בין החלקים הפנימיים והחיצוניים. אנשי האבטחה והעובדים משתמשים במערכות האינטרקום על מנת להעלות דרישות, לשמוע הוראות או להתריע על בעיות. לעומתם, הלקוחות משתמשים באינטרקום כדי ליצור קשר עם נציגים רשמיים. בבתים פרטיים האינטרקום משמש לצורך זיהוי האורחים. אפשר לשים את האינטרקום בשער הכניסה, בחנייה או בדלת של הבית. האינטרקום אידיאלי עבור בניינים, אך גם בבתים פרטיים ניתן לנצל את היכולות שלו.

אמצעי זיהוי יעיל ובטוח

בירור זהותו של אדם המבקש להיכנס אל המבנה הוא הבסיס לאמצעי אבטחה יעילים. עובדה זו תקפה במגזר הפרטי, במגזר הציבורי וכמובן גם בתעשייה ובענף הצבאי. יחד עם זאת, לעיתים זיהוי קולי אינו מספיק ויש צורך במערכת מתוחכמת. על הצורך הזה עונות המערכות החדשות של בקרת הכניסה המשלבות בין מצלמה לאינטרקום. ההפעלה עצמה נעשית בצורה פשוטה: האדם המבקש להיכנס לוחץ על כפתור, אשר בתורו מפעיל מצלמה. בצד השני יכול מקבל הבקשה להרים את השפופרת או לצפות במסך קטן. במידה והזיהוי מתבצע בקלות, לחיצת כפתור תאפשר הכנסה של האורח. לעומת זאת, אי זיהוי יכול לעזור בעיכוב האורח ובהזמנת גורמי אבטחה נוספים להמשך הטיפול.

עלות והוצאות תחזוקה

בשורה התחתונה, מערכות אינטרקום ובקרת כניסה ממשיכות לשפר את תחושת הביטחון האישי. העלות של מערכות אלו אינה גבוהה וגם התחזוקה לא דורשת משאבים מיוחדות. מערכות האינטרקום מצליחות בכל רחבי העולם והן יכולות לענות על צרכים רבים. כל מה שצריך לעשות על מנת להצטייד במערכת כזו הוא ליצור קשר עם אנשי מקצוע, לברר לגבי הבדלים בין מערכות ולהזמין שירותי התקנה איכותיים עבור הבית, העסק או הבניין המשותף.

ליעוץ ראשוני חינם חייגו - 0508541640